sobota, 22 października 2016

Jesienny spacer po Łazienkach
Niby październik, a aura iście listopadowa. Śmignęłabym tu czy tam, ale deszcz nie zachęca do wycieczek. Zaszywam się więc pod kocem, a wyjścia na dwór ograniczam do niezbędnego minimum. Mam focha na pogodę. No chyba, że ktoś wyciągnąłby mnie na magiczny jesienny spacer po Łazienkach Królewskich. Nie wahałabym się ani minuty.W najbliższym czasie nie zanosi się, niestety, na żadne Łazienki, ale zawsze można sobie powspominać, jak było w zeszłym roku... A było miło. Ciepło w sercu mimo listopadowego chłodu, słonecznie mimo zachmurzenia, radośnie mimo szarego dnia.
Wiewiórki nie zawiodły, atakowały jak szalone :) Bo nie przyjechaliśmy do nich z pustymi rękami, co to, to nie. Leciały więc na przysmaki jak szczerbaci na suchary a dziki na żołędzie :) Wiecie, jaka to radość dla dziecka, karmić wiewiórki migdałami? Zresztą, nie tylko dla dziecka.


Cadillac Marszałka Józefa Piłsudskiego z 1935 rokuSzelest liści, przepiękny, czarny i lśniący cadillac Piłsudskiego, brak tłumów. Wszystko złożyło się na miłe sobotnie przedpołudnie. Skorzystaliśmy też z akcji "Darmowy Listopad" i bez biletów mogliśmy zwiedzić wnętrze Pałacu na Wodzie. Był więc i element edukacyjny, a jakże!I te wrony jakieś całkiem inne niż w Olsztynie. I okazały pomnik Chopina... Między alejkami czuć powiew historii i ducha Warszawy. Łazienki Królewskie są idealne na spacer o każdej porze roku.
Z tego, co wiem, w tym roku również będzie można zwiedzać kompleks w ramach akcji "Darmowy Listopad", więc warto z niego skorzystać i pooglądać zabytkowe wnętrza i kolekcje. Zawsze to lepiej, niż oglądać telewizję pod kocem.


5 komentarzy: