sobota, 20 lutego 2016

Są ludzie, są serca


W zeszłym tygodniu byłam na wzruszającym walentynkowym koncercie Andrzeja Piasecznego z orkiestrą symfoniczną. Moje serce zostało rozgrzane do czerwoności. Czy może być coś lepszego w chłodny lutowy wieczór?

Stworzenie tak intymnego klimatu w takim miejscu jak surowe wnętrze hali sportowej jest nie lada wyczynem. Piasek stanął na wysokości zadania, zaczarował widownię tak, że bisom nie było końca. Niejednokrotnie coś mnie ścisnęło za gardło, łza w oku nie przestawała się kręcić, odlatywałam i wracały wspomnienia.
Bo jak to jest z tą miłością? Pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą? Dlaczego po jakimś czasie związki stają się toksyczne? Jakim prawem stawiamy drugiej osobie jakieś warunki, wymagania i oczekiwania? Przecież miłość równa się wolność. Skąd więc nasza roszczeniowa postawa, pretensje i rozczarowania?
Po latach błądzenia we mgle wiem, że podstawą budowania jakiejkolwiek relacji  z innymi jest miłość do samej siebie. Niczym nie zachwiane poczucie własnej wartości. Pewność, że poradzę sobie w każdej sytuacji (nawet jeśli będę upadała i podnosiła się po raz setny). Bezwarunkowa akceptacja swoich słabości i niedociągnięć. Dawanie sobie prawa do popełniania błędów i wybaczanie sobie. Bycie autentyczną tu i teraz. Dążenie do bycia najlepszą wersją samej siebie. Bez tego nie może być mowy o tworzeniu zdrowych związków. Nauczyłam się, że nie można uzależniać swego szczęścia od innych osób. Egoistyczne podejście? Nie sądzę. Bez stuprocentowego pokochania siebie nie ma mowy o spełnieniu. A pokochanie siebie daje wewnętrzną siłę.
Wracając do Piaska, kocham bezgranicznie nieśmiertelnych "Niecierpliwych" i "Śniadanie do łóżka".
4 komentarze:

 1. Uwielbiam Piaska ! ;)
  Do listy Jego najlepszych piosenek oprócz Niecierpliwych i Śniadanie do łóżka dopisałabym jeszcze Chodź, przytul, przebacz :) wszystkie romantyczne, nastrojowe i wpadające w ucho :)

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak mogłam zapomnieć o tym kawałku :)

   Usuń