poniedziałek, 30 czerwca 2014

Błędne Skały

 

Tuż przy Szosie Stu Zakrętów, na trasie Kudowa- Zdrój- Karłów, znajduje się  droga prowadząca do Błędnych Skał. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nią nie podążyli.


Miejsce to przypomina trochę obrazy ze Szczelińca Wielkiego, o którym pisałam TU. Błędne Skały to nic innego jak powstały wskutek wietrzenia skalny labirynt, idealne miejsce do zabawy w chowanego. Niektórzy nazywają to zjawisko geologiczne skalnym miastem. Faktycznie, system wąskich korytarzy, przebiegających pomiędzy przedziwnymi rzeźbami, przypomina nieco małe miasteczko. Zaskakujące, jak doskonale wpisuje się w ten krajobraz roślinność. Na piaskowcach z górnej kredy, jak gdyby nigdy nic, rosną sobie drzewa. Dowiedzieliśmy się również, że Błędne Skały są ostoją...żmij zygzakowatych. Niestety, a może nawet i stety, nie udało się nam żadnej spotkać.
Spotkaliśmy za to bajeczną scenerię, idealną na randkę czy rodzinny piknik.
Szkoda tylko, że takie fajne rzeczy są aż na drugim końcu Polski. A może to i lepiej, bo przecież, gdyby były na wyciągnięcie ręki, spowszedniały by, jak góry góralom i jeziora Mazurom.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz