czwartek, 20 lutego 2014

"Kurs szczęścia" B. PawlikowskiejGłęboko w duszy wiedziałam, że jeśli będę podejmowała decyzje stuprocentowo uczciwe wobec siebie, to będę szczęśliwa- niezależnie od tego, dokąd mnie to doprowadzi. I miałam rację! Wszystko, co mam w życiu i wszystko czego nie mam, jest dokładnie takie, jak powinno być- pisze w jednej ze swoich książek Beata Pawlikowska.Bardzo lubię autorkę, czasami słucham jej niedzielnej audycji  Świat według blondynki w Radiu Zet.
Światopogląd tej znanej podróżniczki jest mi bardzo bliski. Myślę, że jest osobą, z którą mogłabym się zaprzyjaźnić.
Kurs szczęścia to trzecia z kolei książka z pięciu tomów serii Beaty Pawlikowskiej (i jedyna, która wpadła mi w ręce, ale mam zamiar nadrobić zaległości).
Dotychczas ukazały się:
 • W dżungli podświadomości
 • Księga kodów podświadomości
 • Kurs szczęścia
 • Trening szczęścia
 • Jestem Bogiem (ma się ukazać już za chwilę)
W książce tej autorka kładzie duży nacisk na fałszywe kody i przekonania tkwiące od lat w naszej podświadomości, które są barierą w samorealizacji i dążeniach do celu. Radzi również jak świadomie  zmienić negatywne sformułowania o nas i naszym otoczeniu na dobre i trwałe wzorce. Kurs szczęścia to nic innego jak trening pozytywnego myślenia o samym sobie i traktowania siebie w możliwie najlepszy sposób. Znajdziemy tu wiele ćwiczeń, dzięki którym będziemy mogli lepiej zrozumieć cały ten mechanizm. Myślę, że warto tę książkę przeczytać. Ja z pewnością jeszcze to niej wrócę.

4 komentarze:

 1. Dziękuję za recenzję, czekałam na nią :) Mam dwie książki Pani Pawlikowskiej: "Planeta dobrych myśli" i "W dżungli życia". Ta druga leży na półce już ze 2 lata i nie ruszyłam :( Czas to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O popatrz, o "Planecie dobrych myśli nie słyszałam".

   Usuń
 2. A ja mam książki Pani Pawlikowskiej do nauki języka angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń